Jesteś fanem gier planszowych? Często wyciągasz je, kiedy przychodzą znajomi? Na rynku jest wiele ciekawych tytułów, w które zagrasz razem ze swoimi dziećmi. Zobacz, na które warto się zdecydować.
To gra planszowa dla dzieci i dorosłych, w którą można grać już od 5. roku życia. Z pewnością wciągnie nie tylko najmłodszych, bo rozgrywka jest bardzo wciągająca, choć nie należy do najtrudniejszych. Gra ma dynamiczny przebieg i polega na dotarciu pionków do celu, czyli sałaty.
W ten tytuł mogą grać osoby od 10. roku życia. Rozgrywka nie jest długa i polega na budowaniu armii potworów, które w momencie ataku bobasów, muszą się bronić. Dużo tu kreatywności, śmiechu i zabawy. Zasady są dość proste, wystarczy kilka minut na ich zrozumienie.
Gra jest przeznaczona dla dzieci od 8. lat. Rozgrywka nie należy do najkrótszych, choć jest bardzo ciekawa i pełni funkcję edukacyjną. Celem jest zbudowanie trasy za pomocą wagoników od jednego miasta do drugiego. Przenieś się w podróż po całym świecie albo Europie – w zależności od tego, na którą grę planszową się zdecydujesz.
Choć tytuł tej gry planszowej w ostatnich czasach może nie kojarzyć się najlepiej, to świetna rozgrywka dla całej rodziny. Celem jest zdobycie czterech narządów ciała – po prostu musisz posiadać konkretne karty. Brzmi prosto, prawda? Wszystko jednak w rękach innych graczy, którzy mogą Ci popsuć plany.
Choć to nie jest typowa gra planszowa dla dzieci i dorosłych, warto na nią zwrócić uwagę. Na rynku występuje w różnych rodzajach, w zależności od wieku i zainteresowań. Rozgrywkę można prowadzić na wiele sposobów, dlatego za szybko się nie znudzi. Ogólnie ujmując, polega na znalezieniu pasujących do siebie elementów. To nie takie proste, mając obok siebie innych graczy i presję czasu!
Lubisz grać w kalambury? W takim razie Koncept to idealna gra dla dzieci i dorosłych. Polega jednak na pokazywaniu haseł w formie układania kostek na wybranych obrazkach. Tych jest wiele na planszy. Hasła są proste, średnie albo trudne – dlatego z łatwością można je dopasować do poziomu trudności osób, które grają.