Antyki – dlaczego warto je kolekcjonować?

Antyki – dlaczego warto je kolekcjonować?

Kolekcjonowanie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Antyki to bez wątpienia cudowny sposób na obcowanie ze sztuką i historią we własnych czterech kątach. Dlaczego warto je kolekcjonować? Poznaj wszystkie korzyści płynące z inwestowania w przedmioty z duszą oraz dowiedz się, jak zacząć kolekcjonować antyki.

Dlaczego warto zacząć kolekcjonować antyki?

Kolekcjonerzy i miłośnicy antyków wymieniają wiele powód, dlaczego warto inwestować w stare, piękne przedmioty. Jednym z nich jest niesamowity klimat, który antyki nadają każdemu wnętrzu, w którym się znajdą. Jeśli więc chcesz wprowadzić w swoim domu niepowtarzalny styl z duszą i wyróżnić się na tle podobnie wyglądających, białych skandynawskich wnętrz, to antyki, a w szczególności antyczne meble będą najlepszym sposobem. Ich unikalny wygląd, długa, często tajemnicza historia oraz nieprzemijający urok sprawiają, że nawet skromnie urządzone pomieszczenie nabiera zupełnie innego wymiaru i wartości.

Inwestycja w antyki to także przyjemność z obcowania ze sztuką i historią każdego dnia. Meble, akcesoria, czy też biżuteria antyczna to przedmioty unikatowe i absolutnie wyjątkowe. Najczęściej są one wyprodukowane i zdobione ręcznie, co pozwala nam podziwiać kunszt dawnych rzemieślników i artystów.  Ponadto, antyki to przedmioty, które służyły ludziom w odległych epokach. Jeśli zdecydujesz się na ich zakup, będą służyć też Tobie, co z pewnością będzie niesamowitym doświadczeniem.

Mówiąc o kolekcjonowaniu antyków, nie można nie wspomnieć także o korzyściach czysto inwestycyjnych. Antyki to bowiem przedmioty niezwykle cenne, a ich wartość często rośnie. Może się więc okazać, że zakupiony dzisiaj stary mebel za kilkanaście lat znacząco zyska na wartości.

Jak zacząć kolekcjonować antyki?

Kolekcjonowanie antyków to nie tylko piękna pasja, ale również sposób na inwestowanie pieniędzy. Jak więc zacząć kolekcjonować stare wartościowe przedmioty? Przede wszystkim należy wiedzieć, gdzie szukać prawdziwych perełek. Niestety, rynek polski przez wojny nie jest tak rozwinięty, jak rynek niemiecki lub francuski, jednak także u nas możesz znaleźć wiele cennych i niepowtarzalnych przedmiotów. Świetnym miejscem są różnego rodzaju aukcje internetowe. Możesz także poszukać pchlich targów w swojej okolicy, ponieważ również tam można znaleźć prawdziwe skarby. 

Rozpoczynając kolekcjonowanie antyków, warto także mieć podstawową wiedzę na temat wyceny. Co więc wpływa na wartość przedmiotu określanego mianem antyka? Przede wszystkim jego unikalność –  im mniej takich samych mebli wyprodukowano, tym wyższa jest ich atrakcyjność. Istotne jest także nazwisko projektanta i wykonawcy, a także materiał, którego użyto. Niezwykle ważna jest również historia antyka. Meble lub inne przedmioty, które należały do słynnych osób, albo były tłem dla znaczących momentów w historii, dodatkowo zyskują na wartości.

Zdj. główne: Alexandre Valdivia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak utrzymać czystość w dużych obiektach – praktyczne porady od ekspertów
Jak utrzymać czystość w dużych obiektach – praktyczne porady od ekspertów
Odkryj skuteczne techniki utrzymania czystości w dużych obiektach! Sprawdzone metody i zalecenia od ekspertów w jednym miejscu - dla zarządców, personelu sprzątającego i każdego, kto chce utrzymać czystość na wysokim poziomie.
Poradnik wyboru idealnej lodówki turystycznej dla podróżników
Poradnik wyboru idealnej lodówki turystycznej dla podróżników
Poznaj kluczowe kryteria wyboru lodówki turystycznej, które pozwolą Ci cieszyć się produktem idealnie dopasowanym do Twoich potrzeb podróżniczych i spełniającym oczekiwania najlepszego podróżnika.
Pióro wieczne — elegancja i nieśmiertelność w piśmie
Pióro wieczne — elegancja i nieśmiertelność w piśmie
Pióro wieczne — symbol elegancji i nieśmiertelności w piśmie. Odkryj magię tradycyjnego pisania i wyraź swoją indywidualność.
Ostatnie wpisy