Darmowe gry na najpopularniejszych platformach – na co możesz polować?

Darmowe gry na najpopularniejszych platformach – na co możesz polować?

Gry wideo
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Właśnie przeszedłeś ostatni poziom swojej ulubionej gry? Chcesz ponownie sprawdzić swoje umiejętności i poczuć odrobinę adrenaliny? To oznacza, że już czas na znalezienie nowego tytułu. Zastanówmy się, gdzie można znaleźć darmowe i ciekawe gry.

Gry na komputery stacjonarne – gdzie szukać wciągających, bezpłatnych gier?

Okazuje się, że aby móc pograć w ciekawy tytuł, wcale nie trzeba wydawać pieniędzy. Na rynku dostępnych jest mnóstwo gier w modelu free-to-play, w które obecnie ich producenci inwestują naprawdę niemałe fundusze, a co za tym idzie – są to tytuły ciekawe, mogące wciągnąć nas na bardzo wiele godzin. Poza grami free-to-play istnieją także metody na to, by na stałe stać się posiadaczami płatnych tytułów, a jednak nie płacić przy tym nic. Zainteresowany? Poniżej przedstawiamy, co mamy na myśli!

Ciekawe gry na pecety w modelu free-to-play

Wśród najbardziej lubianych bezpłatnych gier na komputery stacjonarne wymienić można bardzo wiele tytułów. Jednym z nich jest „Apex Legends”, czyli znana strzelanka online z gatunku battle royale, w której klasycznym trybie toczymy bój w 3-osobowych drużynach przeciwko 19 innym. Ciekawą propozycją z gatunku strzelanek jest także wracający do łask „Overwatch 2”, czyli popularna produkcja od Blizzarda, czy też „Call of Duty: Warzone 2.0” dostępne także na konsole.

Wymieniając lubiane gry o modelu free-to-play, nie sposób pominąć także uwielbianego zarówno przez młodszą, jak i starszą grupę odbiorców „Fortnite’a”. Ciekawą propozycją może być także „Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana”, czyli karcianka osadzona w uniwersum „Wiedźmina”, czy też dwie najbardziej znane w świecie gry typu MOBA – „League of Legends” oraz „DOTA 2”.

Jak stać się posiadaczem darmowego „pełniaka”? 

Okazuje się, że pełne wersje gier komputerowych wcale nie muszą być płatne. Jeśli jesteś zapalonym graczem komputerowym, z pewnością znasz platformy takie jak Steam, Epic Games Store czy GOG.com. To właśnie na nich możesz stworzyć konto i zapełniać swoją bibliotekę gier. Nierzadko zdarza się także, że to właśnie na platformach tego rodzaju pełne wersje znanych, polecanych gier są darmowe przez pewien czas. Proces ich nabywania polega na tym, że „dokonujemy zakupu”, jednak nie płacimy ani grosza. Jeśli chcesz znaleźć grę na wysokim poziomie za bezcen, powinieneś cyklicznie sprawdzać właśnie platformy tego rodzaju. Możesz także zapoznać się z portalem o nazwie Łowcy Gier często udostępniającym newsy o darmowych grach.

Darmowe gry na konsole

Jeśli chodzi o darmowe gry na konsole, takie jak PlayStation 5 czy Xbox Series X, możesz – podobnie jak w przypadku pecetów – rozejrzeć się wśród tytułów w modelu free-to-play. Przykładem mogą być tu wymienione wcześniej „Fortnite”, „Call of Duty: Warzone 2.0”, „Rocket League”, „Overwatch 2” czy „Apex Legends”. Wśród ciekawszych darmowych tytułów wymienić można także „Fall Guys”, „PUBG: Battlegrounds” czy „Destiny 2”.

Aby znaleźć darmową grę na konsolę, warto odwiedzić sklep danej platformy i sprawdzić, które tytuły są dostępne bezpłatnie. Mimo że jest ich niemało, z pewnością warto zapoznać się także z ofertą dla posiadaczy płatnego abonamentu – Xbox Game Pass czy PlayStation Plus. Oczywiście sam abonament nieco kosztuje, jednak może się okazać, że wydatek ten zwróci się, właśnie dzięki comiesięcznie udostępnianym dla jego posiadaczy tytułom.

Zdj. główne: Tarun Savvy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy gry planszowe mogą stać się twoim nowym hobby?
Czy gry planszowe mogą stać się twoim nowym hobby?
Podąż za najnowszymi trendami i odkryj fascynujący świat gier planszowych. Dowiedz się, jak łatwo i przyjemnie mogą one stać się twoim nowym hobby.
Zanurz się w kulturę i historię: sekrety planowania udanego weekendowego wyjazdu
Zanurz się w kulturę i historię: sekrety planowania udanego weekendowego wyjazdu
Odkryj tajemnice skutecznego planowania weekendowych wyjazdów. Artykuł odsłania kulisy przygotowań, dzięki którym Twój pobyt stanie się prawdziwym zanurzeniem w kulturę i historię odwiedzanych miejsc.
Podróżowanie na rowerze: jak połączyć pasję do kolarstwa z odkrywaniem nowych miejsc?
Podróżowanie na rowerze: jak połączyć pasję do kolarstwa z odkrywaniem nowych miejsc?
Odkryj, jak połączyć swoją miłość do kolarstwa z podróżowaniem. Dowiedz się, jak prawidłowo przygotować się do wyjazdu, jak zaplanować trasę oraz jak pakować rower na podróże.
Ostatnie wpisy